Jeśli szukasz tanich kwiatów ślubnych, to wybór kwiatów, które są w sezonie jest jednym ze sposobów, aby zaoszczędzić na kwiatach ślubnych – i pomóc środowisku też! Ale jeśli nadal jesteś zdezorientowana przez koszt kwiatów ślubnych, wykonaj te proste kroki podane w naszym artykule, aby pozostać w zaplanowanym budżecie i nadal utrzymać swój dobry ślubny nastrój!

Bukiet ślubny

Jeśli czujesz, że absolutnie musisz mieć pewien kwiat w swoim bukiecie, to spróbuj zrównoważyć koszty gdzie indziej, na przykład z kwiatami twoich druhen. To, że masz peonie w swoim bukiecie, nie oznacza, że druhny też ich potrzebują. Może mogłabyś je zastąpić różami angielskimi David Austin, aby obniżyć koszty?

Ułóż własne kwiaty

Przed wielkim dniem ślubu, weź udział w warsztacie aranżacji kwiatów z mamą lub druhnami. Może to być część twojego wieczoru panieńskiego lub po prostu zabawny, dziewczęcy dzień. Następnie dzień przed ślubem, udaj się do najbliższego targu kwiatów i wybierz kwiaty, które chcesz – z samego rana jest najlepiej, ponieważ jest największy wybór i można kupić piękne kwiaty, gdy są one najbardziej świeże. Ułóżcie swoje kwiaty w głównym punkcie stołów i przygotujcie się na poranną wizytę w miejscu, w którym będziecie się później znajdować. Upewnijcie się, że trzymacie kwiaty w wodzie i umieszczacie je w chłodnym miejscu przez całą noc.

Bądź taktyczna

Wybierz kwiaty o dużej głowie, takie jak hortensje, peonie lub dalie. Pozwoli to Twojej kwiaciarni na stworzenie pełnego bukietu przy użyciu mniejszej ilości łodyg – oszczędzając te wszystkie ważne grosze.

kwiaty ślubne na stółKwiaty między lokalami

Jeśli masz swoje usługi w jednym miejscu, a następnie musisz udać się do innego miejsca na przyjęcie weselne, przydziel kogoś z twojego przyjęcia weselnego do koordynacji przenoszenia kwiatów z Tobą.

Wyhoduj własne kwiaty

Podczas planowania całego wydarzenia, można wyhodować własne kwiaty i zerwać je dzień przed ślubem, aby stworzyć swoje aranżacje stołu. Tylko musisz mieć w tym już praktykę lub wziąć udział w warsztatach i czuć się pewnie przy tym. Jeżeli nie czujesz się w tym pewnie to nie ryzykuj jednak tworzenia własnego bukietu – zostaw to profesjonalistom.

Ustal realistyczny budżet na kwiaty

Zastanów się, jak wysoko na liście priorytetów są one i jak bardzo możesz sobie pozwolić na ich zakup, a następnie udaj się do kwiaciarni i porozmawiaj z właścicielem o swoim budżecie.

Zachowaj otwarty umysł na temat różnych kwiatów

Możesz chcieć wybrać kwiaty ślubne według pory roku, ale jeśli chcesz peonie i nie są one w sezonie, to Twoja kwiaciarnia będzie pewnie miała pomysły na podobny wygląd kwiatów, aby stworzyć ten sam efekt. Zaproponuj dla Pani florystki sugestie dotyczące kolorów i kształtu kwiatów, które chcesz i zobacz, co Twoja kwiaciarnia zaproponuje Tobie w ramach Twojego budżetu. Dzięki czemu będziesz mogła precyzyjnie skomponować swój bukiet kwiatów.

Podróbki ze sztucznymi kwiatami ślubnymi

Jeśli dekorujesz sufit lub chcesz przygotować ścianę z kwiatów dla swoich gości, aby mieć piękne zdjęcia, to istnieje szanse na to, że nikt nie spojrzy na nie zbyt uważnie. To sprawia, że jest to doskonała okazja, aby zdecydować się na sztuczne kwiaty ślubne i zieleń zamiast tego.