Klasyka jest ponadczasowa nie bez powodu – pokochasz ją tak samo jak twoja mama i babcia. W dzisiejszych czasach, zaręczone pary mogą zrealizować swoje najdziksze pragnienia, od pływania z płaszczkami na Tahiti do zaliczki na poczet pierwszego domu i wszystkiego pomiędzy nimi. A „wszystko pomiędzy” wydaje się składać z dosłownie wszystkiego, czego można sobie wyobrazić.

Dobra wiadomość: Istnieje wiele klasycznych pomysłów na prezent, z którymi nie mogą się nie udać. Mówimy o rzeczach, które twoja mama, babcia i prababcia prawdopodobnie dostały. Nie ma sposobu, aby twoje ulubione pary młode nie doceniły tych bardziej tradycyjnych opcji prezentów ślubnych.

1. Garnki i patelnie wysokiej jakości

W tym dniu i w tym wieku, jeśli para mieszka razem przed ślubem, są szanse, że mają w pełni wyposażoną kuchnię. Nie oznacza to, że nie chcą jej unowocześniać. Wesele jest doskonałą wymówką dla fantazyjnego nowego zestawu naczyń miedzianych lub zestawu nowoczesnych, inteligentnych naczyń.

2. Karafki, szkła, zestawy barmańskie

Realistycznie rzecz biorąc, nikt nie używa dekanterów, kryształów, wstrząsarki i sita ze stali nierdzewnej, ani skomplikowanych korkociągów, które często się zdarzają, ale właśnie dlatego stanowią dobry prezent. W pełni zaopatrzony wózek barowy po prostu krzyczy „dorosłość”, a tego rodzaju prezenty są wieczne – co oznacza, że przyszła panna młoda i pan młody nadal będą używać tego zestawu świętując swoją srebrną (lub 25-letnią) rocznicę.

3. Alkohol

Mówiąc o piciu, daj nowożeńcom alkohol do wznoszenia toastów za ich małżeństwo po ślubie. Tutaj jest wiele możliwości zaopatrzenia się w przeróżne alkohole, którą para może wypić na miesiąc miodowy lub w pierwszą rocznicę.. Bardziej kreatywny pomysł: Podaruj im skrzynkę wina z metkami na każdej butelce i powiedz im, na jaki kamień milowy należy je wypić (pomyśl: pierwsza kolacja, pierwsza walka, pierwsze dziecko….)

co na prezent slubny

Oryginalny prezent na ślub

4. Fantazyjne noże

Jedno przysłowie ludowe mówi, że podawanie noży (lub czegokolwiek innego, co „tnie”, jakbyś podarował komuś nożyczki) to pech dla związku, ale w ten sam sposób nowożeńcy doceniają rozbudowę naczyń kuchennych. To mógłby być idealny powód do rzucania tanimi, nudnymi nożami, których używają od lat. Dobre noże doceni każdy. Niezależnie czy gotuje codziennie czy raz na tydzień.

5. Fantazyjne urządzenia

OK, pewne urządzenia nie są najlepszym pomysłem na prezent, ale większość par tak naprawdę nie chce wydać pieniędzy na nowy i nowoczesny odkurzacz. Mogę się jednak założyć, że docenią futurystycznego Dyson’a lub zupełnie nowy robot kuchenny, który zastąpi ich stary mikser jeszcze z czasów studiów. Dobry może okazać się także blender. (Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do gotowania nadal są najpopularniejszymi prezentami ślubnymi dla nowych par.)

6. Dobra pościel

Spanie na 200-splotowych prześcieradłach jest świetne, ale jeśli masz szansę spać na 800-splotowej bawełnie egipskiej, to dlaczego nie? Nie ma nic bardziej luksusowego niż wślizgnięcie się między jedwabiście miękkie prześcieradła i nie ma lepszego powodu, aby para nowożeńców spróbowała tego po raz pierwszy, kiedy w końcu mają wspólne łóżko małżeńskie.

7. Ładny bagaż

Dobre walizki i torby to dla wielu osób niepotrzebny wydatek. Wiele osób przekonuje się, że to nie prawda dopóki nie utkną w hotelu lub na lotnisku borykającym się z przepełnioną torbą lub złamanym zamkiem błyskawicznym. Prezent dla pary w formie szykownej, trwałej walizki sprawi, że będą z nią jeździć długo po zakończeniu miesiąca miodowego.

oryginalny prezent na ś

8. Meble

Oto coś, o czym większość przyszłych par nie zastanawia się przed ślubem.Nie mam na myśli drogich i wielkich mebli, ale ładna, drobna szafka np. na kieliszki do wina może być dobrym pomysłem. Ewentualnie może to być bon na do stolarza, który specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu oryginalnych mebli.

9. Piękne ramki do zdjęć

Wiesz, co wychodzi z wesela, oprócz kaca i nowego, legalnie poślubionego męża i żony? Tysiąc zdjęć. Większość panów młodych wydaje duże pieniądze na fotografa weselnego i fotoksiążkę, więc można się pomyśleć o ekskluzywnej ramce na pokazanie wspaniałych zdjęć z ich wielkiego dnia. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, wygraweruj ramkę z datą ślubu lub czymś innym istotnym dla pary.

10. Pieniądze

Bez względu na to, ile czasu panna młoda i pan młody włożyli przed ślubem, nikt nie będzie szydzić, jeśli dasz im pieniądze. Ale można sprawić, aby nawet pieniądze miały bardziej osobisty wydźwięk z ukłonem w stronę niektórych tradycji: Na żydowskich weselach, na przykład, prezenty pieniężne w wielokrotnościach 18 uważa się za szczęśliwe (liczba ta odpowiada hebrajskiemu słowu „życie”); dla buddystów i hinduistów liczby te kończą się na 1; a w kulturze chińskiej tradycją jest dawanie pieniędzy – w kombinacjach szczęśliwych liczb 6 i 8 – w czerwonych kopertach. Jakie szczęśliwe liczby ma Wasza para młoda?