Grecka wyspa Zakynthos co roku cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy chcą odpocząć na najpiękniejszych plażach zlokalizowanych nad krystalicznie czystym morzem. Wczasy w tym miejscu wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby planujące romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Z jakich powodów warto udać się tam w ramach podróży poślubnej? Podpowiadamy.

Gwarancja dobrej pogody

Zakynthos słynie z niezmiennie dobrej pogody przez cały sezon wakacyjny. Najpopularniejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień. To idealny czas na odpoczynek na plaży. Temperatury sięgają blisko 30 stopni Celsjusza. Chłodny powiew wiatru znad morza pozwala na komfortowy wypoczynek. Woda jest ciepła, więc nic dziwnego, że wiele osób wprost uwielbia spędzać czas w licznych kurortach zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości morza.

Zobacz więcej:  https://www.enjoycooking.pl/wakacje-we-wloszech-raj-dla-milosnikow-pysznego-jedzenia-jakie-dania-warto-sprobowac/

Do Zakynthos można wybierać się już od czerwca. Jest wtedy sucho, ciepło i praktycznie bezchmurnie. Jest to także idealny czas na to, aby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. Upały w czerwcu są rzadkością, więc nie będą męczące zwłaszcza dla dzieci w trakcie długich spacerów. Nie ma także wielu turystów, więc można swobodnie przebierać wśród wielu ofert kurortów. Warto wybrać się tam z dobrym biurem podróży, na przykład z https://www.traveligo.pl/.

Piaszczyste plaże i piękne kurorty

Planując wakacje w Grecji warto rozważyć jeden z luksusowych kurortów zlokalizowanych na wyspie Zakynthos. Są to hotele przystosowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób szukających rozrywek. Fani nocnego życia znajdą tutaj liczne kluby, dyskoteki i bary, które w większości działają nawet bezpośrednio na wydzielonych częściach znajdujących się tutaj plaż. W niektórych zakątkach muzyka gra do późnych godzin nocnych lub nawet do rana. Natomiast poszukując miejsca na romantyczny urlop warto wybrać luksusowy hotel przeznaczony wyłącznie dla par. Praktycznie każdy turysta znajdzie tutaj coś wyjątkowego dla siebie.

Co warto zjeść będąc w Grecji?

Wakacje na Zakynthos to doskonała okazja do tego, aby spróbować niezwykłych specjałów z tradycyjnej, greckiej kuchni. To właśnie na tej wyspie rozwinęła się wyjątkowa gastronomia. Na turystów czekają liczne restauracje, małe bary i niewielkie rodzinne jadłodajnie serwujące lokalne dania. W licznych tawernach zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza spetsofai. Jest to danie w formie gulaszu przyrządzanego z papryki oraz kiełbasy. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować specjałów zawierających w sobie liczne owoce morza.