Księga gości weselnych jest zawsze wspaniałym sposobem na przypomnienie sobie wyjątkowego czasu, jaki spędziliście z gośćmi na swoim weselu. To pierwsze rzeczy związane z obchodami weselnymi, które Twój gość prawdopodobnie zobaczy i wspomni Ci krótką historię związaną z Twoim ślubem, którą będziesz pamiętał przez długi czas. Pomyśl o dopasowaniu tematu księgi gości do całkowitego tematu imprezy weselnej.

Zrób „książkę” z pamięcią załadowaną wiadomościami z całego serca. Głównym czynnikiem do genialnej księgi gości jest rzeczywiście szereg niezwykłych odpowiedzi od gości. Zainspiruj ich do wyrażania siebie. Niech twój gość napisze najlepsze życzenia, podzieli się swoją radą, napisze zabawną krótką historię, skomponuje wiersz lub przypomni ulubioną historię z wami związaną. Rzeczywiście, te pomysły książki gości i alternatywy są doskonałym sposobem na zapamiętanie wszystkich ludzi, którzy pomogą Ci uczcić Twój wielki dzień. Po uroczystości weselnej, weź ją na miesiąc miodowy i przeczytaj razem z nowym małżonkiem.

Znudziły Ci się typowe księgi gości z listą nazwisk, gdzie goście weselni głównie podpisują się i przekazują ją dalej? Twoje wesele nie musi być podobne do wszystkich innych. Jest wiele kreatywnych sposobów, aby odnotować, kto pomógł Ci uczcić Twój niezwykły dzień ślubu i spisać wszystkich gości, którzy przybyli, aby podzielić się radością z tego święta. Oto 20 niesamowite propozycje księgi gości na przyjęcie weselne.

księga dla gości weselnych

 

20 KREATYWNYCH POMYSŁÓW NA KSIĘGĘ GOŚCI WESELNYCH

 

 1. Kamienie życzeń

Irlandzka tradycja weselna, w której goście weselni piszą najlepsze życzenia na gładkich kamieniach. Połącz stół księgi gości weselnych z dużą ilością kamieni i szklanym wazonem wypełnionym wodą. Po podpisaniu kamienia przez gościa, może on włożyć go do wazonu. Reprezentuje to i przywołuje tradycję wrzucania kamieni do rzeki lub basenu.

 1. Księga gości Puzzle

Po obu stronach układanki znajduje się wybrane przez pannę młodą zdjęcie portretowe oraz tylna strona na osobiste komentarze gości weselnych. Umieść kawałki puzzli w szklanym pojemniku w miejscu ślubu, wraz z wiadomością, w której prosisz gości o podpisanie się na tylnej stronie.

 1. Karykatura Panny Młodej jako księga gości

Przywróć życie do swojej imprezowej celebracji. Możesz spróbować wynająć artystę karykatury, aby narysować portret panny młodej i pozwolić, aby gość weselny podpisał się na nim, gdy tylko przyjedzie. Karykatury ślubne można narysować w pełnym kolorze lub w wersji czarno-białej.

 1. Księga gości z odciskami palców

Zaprojektuj księgę gości jako dzieło sztuki. Po prostu pozwól gościom odcisnąć kciuki, w których umieszczą swój podpis lub wiadomość dla panny młodej i pana młodego.

 1. Książka gości w formie maszyny do pisania

Ułóż staromodną maszynę do pisania wraz z długimi kawałkami papieru, aby goście mogli pisać na maszynie swoje dobre życzenia skierowane w waszą stronę

księga gości w formie maszyny do pisania

 1. Aparat Polaroid

Upewnij się, że aparat polaroidalny ma mnóstwo filmów. Gość weselny może pozować, a następnie zostawić swoje zdjęcie w księdze gości wraz z krótką wiadomością dla pary.

 1. Ślubne szalone liczby

Uzyskaj wspaniałe i szalone opinie dzięki tej kreatywnej, zainspirowanej liczbami księdze gości. Pozwól gościom ocenić Twoje wesele w wybranej przez siebie skali. 

 1. Wiadomość na tablicy ogłoszeń w stanowisku fotograficznym

Wyciąć kształty serduszek i pokryć je farbą kredową. Umieść je przy fotobudce i pozwól gościom napisać krótką wiadomość, zanim ich przezabawne pozowanie naruszy aparat fotograficzny.

 1. Księga gości butelki wina

Teraz pozwól, aby Twój gość podpisał butelkę wina ze szklanym znacznikiem i zostawił notatkę dla pary. Następnie spraw, aby wino było przechowywane w nowym domu rodzinnym oraz otwierane było tylko podczas rocznic ślubu.

 1. Winylowa księga gości

Jeśli jesteś fanem muzycznym, fajnie jest użyć płyty winylowej jako księgi gości. Wykorzystaj ją na stole na przyjęciu weselnym z długopisami ze srebra lub złota i zachęcaj swoich gości do pozostawiania autografów.

księga gości w postaci winyli

 1. Fotoklatka 

Świętuj swój dzień ślubu wraz z miłosnymi słowami przyjaciół otoczonych wybranym zdjęciem ślubnym. Użyj drobno-punktowego długopisu, aby chronić wiadomości Twoich gości przez wiele lat.

 1. Gitarowa księga gości

Jeśli kochasz muzykę, być może będziesz chciał zmienić przeznaczenie jednej z Twoich gitar na księgę gości. To może wygenerować niesamowite rozmowy, gdy powiesisz taką gitarę z podpisami na swojej ścianie w nowym domu. 

 1. Książka gości z korka na wino 

Dla miłośników wina, korki winiarskie mogą być alternatywą dla księgi gości, na której można pisać.

 1. Księga gości z talerza 

Chwyć chwile swojego weselnego wydarzenia z najlepszą pamiątką i prawdziwymi wiadomościami, które można cenić i podziwiać przez długi czas. Talerz jest rzeczywiście świetną alternatywą dla księgi gości.

 1. Księga gości z drzewami życzeń 

Drzewo życzeń jako alternatywna księga gości wywodząca się z holenderskiej tradycji weselnej, w której goście otrzymują kartkę papieru. Goście piszą życzenia do panny młodej i pana młodego, a następnie zawieszają je na drzewie. W ten sposób powstaje oszałamiający punkt centralny. Drzewo jest ustawione przy wejściach na wjazd do wesela, aby zaskoczyć gości podczas przyjazdu.

kartki jako księga gości

 1. Kawałki kołdry dla gości

Innym pomysłem w księdze gości jest wybór pociętej kołdry na kawałki. Po zszyciu przypomina ona o ludziach, którzy przychodzą na Twój ślub. Umieść tekturę pod tkaniną, aby uniknąć wyblaknięcia znacznika tkaniny.

 1. Księga gości w stylu Jenga 

Inny sposób, aby zaangażować gościa jest to, aby wziąć blok Jenga i napisać swoją wiadomość dla szczęśliwej pary. Za każdym razem, gdy będziesz grał w tę grę, przywróci ona wszystkie wspomnienia z Twojego ślubu.

 1. Pocztówki jako księga gości

Dla tych par, które mają ponadczasowy styl lub ślub w stylu podróżniczym, korzystanie z pocztówek jako księgi gości jest wspaniałym pomysłem. Gość w pocztówce zapisuje swoje najlepsze życzenia dla pary weselnej.

 1. Zaręczynowa księga gości

Księgi gości zaręczyn robią wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że pozwalają pokazać mnóstwo zdjęć z sesji zaręczynowych, a jednocześnie dają kolejny rodzaj księgi gości do podpisania na weselu. Przestrzenie w księdze gości umożliwiają gościom weselnym zapisywanie mądrych rad i najlepszych życzeń dla pary przy jednoczesnym wyświetlaniu najlepszych zdjęć z sesji zaręczynowej.

 1. Drewniana księga gości

Inną alternatywą jest podpisanie przez gościa dużej drewnianej księgi gości, która jest niemalże wielkości pnia drzewa.

Obyście się zainspirowali tymi kreatywnymi pomysłami na księgę gości. Jeśli masz inne pomysły, które mogłyby stworzyć wspaniałą księgę gości, podziel się nimi z nami.