Prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak poprawić opaleniznę na swój ślub, lub czy jest to nawet dobry pomysł. Wszyscy wiemy, że nikt nie chce wyglądać jak pomarańcza w wielkim dniu lub zrujnować wymarzonej sukni ślubnej z łatkami do opalania. Jednak każdy uwielbia wszechogarniający blask i nie należy obawiać się fałszywej opalenizny!

Podobnie jak w przypadku naszej listy dozowania makijażu i niestosowania makijażu, istnieją obszary, które należy rozważyć, zanim zaczniesz stosować sztuczną opaleniznę na dzień ślubu.

Przeczytaj tę poradę eksperta, jak się opalić na swój ślub

Wskazówka numer #1: Idealne dopasowanie

Twoja skóra będzie bardzo różniła się od innych, więc ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy produkt będzie działał na Ciebie, kiedy zastanawiasz się, jak podrobić opaleniznę na swój ślub.

Paulina K. (czytelniczka) zwróciła na to uwagę: „Uzyskanie odpowiedniego odcienia jest koniecznością na wesele. Zawsze badaj renomowanego terapeutę opalania, który potrafi rozróżnić, jakie barwniki w formułach sprayu najlepiej przenikają do poszczególnych skór.”

„Albo jeśli planujesz zrobić to samemu, pamiętaj, że skóra każdego z nas jest inna, więc poszukaj marki, która ma różne wykończenia”. Praktyka sprawia, że jest to idealne rozwiązanie. Wypróbuj gamę opalenizn z dużym wyprzedzeniem, upewniając się, że masz czas, aby zdjąć każdą opaleniznę przed zastosowaniem innej.

Dostępnych jest wiele różnych formuł, dlaczego nie spróbować ich przed imprezą? Może to być idealna baza do tego ostatecznego wyglądu makijażu na imprezę weselną.

Wskazówka dotycząca opalania #2: odcień skóry

Stopniowo budując swoją opaleniznę, możesz pomóc tym z jaśniejszymi odcieniami skóry walczyć ze strachem przed nocną zmianą. Kropelki z kolekcji Clarins Radiance Boost Drops można zmieszać z istniejącym kremem na noc lub środkiem nawilżającym, aby nadać opaleniźnie blasku. Po prostu upewnij się, że wtapiasz się równomiernie w linię włosów i nie zapomnij trochę za uszami. W przypadku osób o odcieniach skóry oliwkowej lub ciemniejszej, ich wybory dotyczące opalania mogą być odważniejsze.

opalenizna na ślub

Wskazówka nr 3 dotycząca opalania: Złuszczanie

Niezależnie od tego, czy planujesz samo opalanie się, czy też opalanie w sprayu od eksperta, złuszczanie jest istotną częścią procesu. Jest to specyfika złuszczania, o której być może nie myślałeś, rozważając, jak podrobić opaleniznę na swój ślub. Raz za razem ludzie mówili o złuszczaniu skóry na kilka dni przed opalenizną. Kiedy w rzeczywistości tylko jeden dobry peeling, bez względu na rodzaj skóry, rano lub wieczorem przed opalenizną daje najlepsze i najdokładniejsze rezultaty. Ważne jest, aby pamiętać, że samoopalacz przykleja się do naszej martwej skóry, więc jeśli spędziłeś kilka dni na opalaniu, istnieje szansa, że nie uzyskasz maksymalnego koloru, jaki chcesz osiągnąć.

Teraz już wiesz, aby nie przesadzać złuszczania przed wielkim dniem, sprawdź, czego jeszcze powinieneś unikać podczas odliczania do ślubu.

Wskazówka dotycząca opalania #4: Chroń swoje włosy

Fałszywe opalenizny nie tylko brązują skórę, ale również mogą mieć wpływ na kolor włosów, jeśli nie jesteś ostrożna. Najlepszą wskazówką jest to, że jeśli masz blondynkę lub jasną karnację, wiązanie włosów do tyłu jest niezbędne. Czapka z prysznicem może nie jest najbardziej pochlebną opalenizną, ale jest to świetny sposób, aby chronić włosy przed sztuczną opalenizną, a następnie po prostu odrobinę wazeliny na wszystkich włosach pozostawionych na pokazie i nie zapomnij o brwi.

Wskazówka dotycząca opalania #5: Nawilżanie

Według samego eksperta, silniejsze opalenizny niosą ze sobą duże szanse, że skóra będzie odwodniona i trochę nauczona. Jeśli decydujesz się na ciemną opaleniznę, spróbuj nałożyć lekką warstwę kremu nawilżającego na twarz i szyję, aby utrzymać nawilżenie skóry.

Mamy nadzieję, że teraz udoskonaliłeś swoją technikę opalania.