Chcesz zaplanować wesele za 6 miesięcy? Jest to wyzwanie, ale można to zrobić. Większość tradycyjnych harmonogramów planowania ślubu są przeznaczone dla pary z terminem za rok (lub więcej!), aby dopracować wszystkie szczegóły, czasami to po prostu nierealistyczne – zwłaszcza jeśli zaręczysz się w wakacje i marzysz o letnim ślubie. Ale czy można rzeczywiście przygotować się do fantastycznego ślubu w ciągu zaledwie sześciu miesięcy? Założę się, że tak! Możesz być rzeczywiście zaskoczony, jak łatwy to może być proces (wiesz, ponieważ nie ma czasu, aby podważać swoje decyzje). Oto lista jak dokładnie zaplanować ślub w ciągu sześciu miesięcy, z zadaniami na każdy miesiąc dla Ciebie.

6 miesiąc

zdjęcie obrączki ślubnej

Określ swój budżet

 

Najpierw najważniejsze rzeczy. Zacznij od określenia budżetu na wesele i ustalenia, kto będzie płacił (i ile). Teraz jest dobry czas, aby zrobić listę swoich obowiązkowych kosztów (jak fotograf lub zespół na żywo), ponieważ możesz przeznaczyć dodatkowe fundusze. 

 

Wybierz swoje miejsce

 

Podczas gdy większość tradycyjnych miejsc, w których odbywają się śluby, rezerwuje się rok lub więcej z wyprzedzeniem, nadal można znaleźć wspaniałe miejsce na krótkiej osi czasu. Po pierwsze, rozważ alternatywne daty, takie jak piątek lub niedziela, które mogą dać Ci salę balową lub ogród weselny, na który zwracałaś uwagę. To również świetny pomysł, aby przyjrzeć się nietradycyjnym przestrzeniom, takim jak restauracja, galeria sztuki, a nawet podwórko rodziców.

 

Zaklep główne usługi z jakich skorzystasz

 

Tak jak w miejscach, wiele usług ślubnych jest rezerwowanych z dużym wyprzedzeniem, więc będziesz chciała, aby Twoje były szybko zaklepane w kolejce. Skontaktuj się z fotografami, filmowcami, florystami, zespołami lub DJ-ami, abyś miała trochę czasu na zastanowienie się nad możliwościami i szukaniem dalej alternatywnych opcji, jeśli ludzie, do których się zwrócisz są już zarezerwowani.

przykładowe suknie ślubne

Wybierz swoją sukienkę

 

Niestandardowe suknie ślubne powinny być zazwyczaj zamawiane z sześciomiesięcznym lub dłuższym wyprzedzeniem, ale mogą być zakupione w krótszym terminie – wystarczy wiedzieć, że będziesz musiała zapłacić dodatkową opłatę za pośpiech, jeśli pójdziesz tą drogą. Dla bardziej przystępnej opcji, sprawdź gotowe suknie z wystawy sklepów ślubnych, suknie dostępne do mierzenia w salonach od znanych projektantów, a nawet zapytaj o opcję wypożyczenia sukni. Dzięki temu będziesz w stanie zabrać suknię do domu tego samego dnia lub według harmonogramu dostaw. Zaplanuj poprawki krawieckie na termin jak najbliżej daty ślubu, aby suknia pasowała jak ulał. 

 

Zarezerwuj hotel dla gości

 

Jeśli masz wielu gości przyjeżdżających spoza miasta, będziesz chciała dokonać rezerwacji czasem całego hotelu. Przy rezerwacji pokoi hotelowych szukaj takich obiektów, które mogą rezerwować tylko goście weselni, często po obniżonej cenie, ponieważ potencjalnie duża liczba osób będzie je rezerwować.

 

Zaplanuj sesję zaręczynową

 

Musisz umówić się na termin sesji zaręczynowej, jak tylko podpiszesz umowę ze swoim fotografem. 

 

5 miesiąc

przykładowa lista gości

Zaplanować listę gości

 

Aby odpowiednio zagospodarować swoim budżetem, musisz wiedzieć, ile osób chcesz mieć na swoim weselu. Należy sporządzić wstępną listę, a następnie porozmawiaj z rodzicami o innych gościach, których chcieliby dodać. Zastanów się nad wielkością i stylem ślubu, na który masz nadzieję i zachowaj swój budżet w umyśle – więcej gości oznacza więcej ludzi do wyżywienia i większe miejsce do wynajęcia!

 

Zastanów się nad zatrudnieniem koordynatora ds. ślubów

 

Istnieje wiele szczegółów podczas planowania ślubu, a krótka linia czasowa może sprawić, że wszystkie te szczegóły będą się czuć trochę przytłaczające. Ustawcie się na sukces, zatrudniając planistę lub koordynatora miesiąca, który może pomóc zorganizować dokumenty planistyczne i listę spraw do załatwienia i polecić dostawców. 

 

Ustanowienie przyjęcia weselnego

 

Jeśli prosisz przyjaciół, aby stanęli u twego boku przy ołtarzu, zabierz ich na pokład wcześniej. Podczas gdy suknie druhn można kupić i dostarczyć na krótszej linii czasowej niż suknia ślubna, nadal zajmują trochę czasu, więc rozważ gotowe do noszenia alternatywy lub poproś swoje przyjaciółki, aby wybrały swoją własną sukienkę w określonej palecie kolorów. Zamówienia na wynajem garniturów lub smokingi składane szybko lub idź tą samą drogą z panem młodym i pozwól im nosić własny garnitur w określonym kolorze.

 

4 miesiąc

 

Zatrudnij resztę usługodawców

 

Zarezerwowałeś już głównych dostawców, ale są też inni dostawcy do rozważenia. Teraz jest czas, aby zatrudnić stylistów fryzur i makijażu, transport dla Ciebie i Twoich bliskich.

 

3 miesiąc

zdjęcie tortu weselnego

Zrób swoje menu i degustacje ciast

 

Jesteś w połowie drogi do zaplanowania ślubu w ciągu sześciu miesięcy i nadszedł czas na ucztę, aby nagrodzić siebie za całe planowanie wichury, które udało Ci się zrealizować. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie niż jedno z najbardziej ekscytujących zadań związanych z planowaniem ślubu.

 

Wyślij zaproszenia

 

Zaproszenia zostały już zaprojektowane i zamówione, więc teraz nadszedł czas, aby wysłać je pocztą. Wyślij 12 tygodni przed datą ślubu. W przypadku świętowania w niedalekiej lokalizacji, osiem tygodni to idealna ilość czasu.

 

2 miesiące

 

Impreza

 

Teraz jest czas na wieczór panieński i wieczór kawalerski. Nie powinieneś mieć zbyt wiele do zrobienia, jeśli chodzi o te strony, ale chcesz się upewnić, że są zaplanowane na miesiąc lub dwa przed ślubem, więc nie jesteś rozproszony przez stres w ostatniej chwili.

 

1 miesiąc

 

Pakuj swoje torby na miesiąc miodowy

 

Poświęć trochę czasu w ciągu tych tygodni, aby spakować swoje torby, abyś nie musiał się o nie martwić w noc przed ślubem.

 

Potwierdź wszystkie szczegóły

 

Potwierdź czas i zamówienia z wszystkimi dostawcami. Upewnij się, aby zadbać o czas, tak aby wszyscy sprzedawcy (plus rodzice i członkowie partii ślubnej) byli na dokładnie tej samej stronie.

 

Sfinalizuj swój wykres miejsc siedzących

 

Do tej pory wszystkie RSVPy ślubne powinny być wytłoczone i możesz sfinalizować swoją tabelę miejsc siedzących i wydrukować swoje karty towarzyskie.

 

Ciesz się chwilą

 

Twoje zaręczyny dosłownie przeleciały obok i udało Ci się zaplanować ślub w ciągu sześciu miesięcy (nie małe wyczyny). To jest twój ostatni miesiąc bycia narzeczonym zamiast żony, i to jest szczególny czas. Rozkoszuj się tym i staraj się nie stresować!