Gratulacje! Przeżyłaś kolejny rok. Kolejny rok życia? Jasne, to imponujące. Zafunduj sobie prezent urodzinowy z tej okazji.

To również kolejny rok małżeństwa z osobą, o której marzyłaś całe życie? Teraz to naprawdę powód do świętowania.

Tradycyjna lista prezentów z okazji rocznicy ślubu sięga czasów średniowiecza, ale nadal jest bardzo popularna. Jest coś wyjątkowego w trzymaniu się tradycji.

Chcesz poznać prawdziwe znaczenie każdego prezentu? Potrzebujesz inspiracji przy zakupie prezentów rocznicowych?

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza, piąta czy pięćdziesiąta rocznica, oto lista nazw prezentów rocznicowych i ich znaczenia, dzięki której możesz mieć pewność, że dasz lub otrzymasz właściwy prezent.

1. rocznica – papierowa

Tradycyjny prezent dla twojego pierwszego roku małżeństwa to papier. Nie, to nie ma w domyśle oznaczać „papierów rozwodowych”, ale raczej „czystą kartkę”, na której będziecie mogli napisać swoją własną historię. Oznacza ona również łatwość, z jaką wasze małżeństwo może być „rozdarte”. Kartka, która przetrwała jeszcze próby czasu.

Mimo wszystkich myśli, że papier jest dość powszechnym, niespecjalnym materiałem, jest jeden sprytny sposób, aby twój pierwszy prezent rocznicowy był niezapomnianym prezentem.

zdjecie-prezent-na-rocznice-slubu-papierowa

Karty upominkowe naprawdę pozwalają obdarować ukochanego czymś, czym jest on najbardziej zainteresowany, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to niby tylko kawałek papieru, ale oznacza o wiele więcej!

Od wyśmienitej kolacji, romantycznych wypadów do relaksującego spa i relaksacyjnej sesji – możliwości są nieograniczone! Przyjrzyj się tym wyjątkowym prezentom rocznicowym, z których wszystkie są podarowane na papierze jako kupon na przeżycie.

2. rocznica – bawełniana

Wytrzymała i wszechstronna, bawełna posiada cechy małżeństwa, które przetrwało już dwa lata życia. Podstawowe znaczenie bawełnianego daru polega na tym, że twoje małżeństwo musi być w stanie zachować siłę nawet w obliczu trudnych zmian. Kiedy osiągniecie ten stan, wasza dwójka będzie się do siebie zbliżać, a wasze życie będzie się przeplatać jak przeplatane włókna bawełny.

Jego i Jej 100% bawełniane szlafroki kąpielowe to doskonały jubileuszowy prezent o tematyce bawełnianej. Praktyczne, ale pluszowe, jest coś romantycznego w noszeniu spersonalizowanej miękkiej bawełny, luksusowego szlafroka w poranek Twojej rocznicy. Jeśli to nie jest wystarczająco wyjątkowe, weź swoją ukochaną osobę na romantyczny dzień spa, i spędźcie ten dzień w twórczy sposób trzymając się tematu rocznicy bawełny.

3. rocznica – skórzana

Skóra reprezentuje schronienie i bezpieczeństwo, które pochodzą z trzech lat wspólnego pożycia. Skóra jest postrzegana jako trwały materiał, który chroni nas przed żywiołami, podobnie jak wy oboje jesteście w stanie chronić się wzajemnie przed zewnętrznymi problemami pochodzącymi spoza waszego małżeństwa. Przez dobre i złe chwile, deszcz lub słońce, macie siebie nawzajem.

W hołdzie Twojej skórzanej rocznicy, nie ma nic lepszego od skórzanej walizki dla niego i designerskiej skórzanej torebki dla niej? Spełni się marzenie dla każdej zakupoholiczki, podaruj jej osobistą konsultację z firmą Fabiola, gdzie stworzy własną skórzaną torebkę. Praktyczna, funkcjonalna i modna, noszenie jej na co dzień będzie przypomnieniem Waszej miłości do siebie nawzajem.

4. rocznica – kwiatowa / owocowa

Cztery lata! To znaczy, że nadszedł czas na wspaniałe owoce i kwiaty! Po czterech solidnych latach spędzonych razem, twoje małżeństwo naprawdę zaczęło kwitnąć i dojrzewać.

Nic tak nie mówi „Dotrwaliśmy do czwartego roku!” jak klasyczny bukiet ulubionych kwiatów Twojej ukochanej osoby. Zbyt nudne? Wyciągnij ją na mistrzowski kurs degustacji wina prowadzony przez ekspertów. Ostatecznie, wino było kiedyś owocem.

5. rocznica – drewniana

Drzewa symbolizują siłę, mądrość i czas. Jak drzewo stojące mocno na wietrze, po pięciu latach wzlotów i upadków życia małżeńskiego, wasza relacja jako mąż i żona wciąż rośnie w siłę. Z głębokimi korzeniami mocno osadzonymi w ziemi, twoje małżeństwo może przetrwać wszystko.

Drewniana deska do krojenia to wspaniały prezent, aby uczcić ten pięcioletni kamień milowy. Albo inaczej, zabierz współmałżonka na leśną polanę na piknik z wciągającymi doznaniami kulinarnymi.

6. rocznica – cukrowa / żelazna

Sześć błogich lat jako mąż i żona. Jakże słodko! Rocznica 6-lecia ma zamienne nazewnictwo – żelazo lub cukier. Cukier przypomina, jak słodka jest Wasza miłość do siebie nawzajem. Żelazo symbolizuje siłę Waszego małżeństwa.

zdjecie-prezent-na-rocznice-slubu-cukrowa

Prezenty rocznicowe o tematyce cukrowej mogą być równie klasyczne jak pudełko czekoladek. Jeśli wolisz iść drogą żelazną, co powiesz na żelazną biżuterię dla niej i zestaw kijów golfowych dla niego?

7. rocznica – wełniana / miedziana

Element miedzi jest doskonałym przewodnikiem ciepła, symbolizującym stabilność Twojego siedmioletniego pożycia jako męża i żony. Wielki, siedmioletni jubileuszowy prezent, który trzyma się tradycji, to miedziane naczynia domowe jak kubki czy garnki.

Wełna symbolizuje również komfort, ciepło, trwałość i bezpieczeństwo, które zapewniliście sobie wzajemnie przez siedem lat. Popularne, oparte na wełnie prezenty rocznicowe to wełniane swetry lub wełniane koce – idealne na te mroźne, zimowe noce przytulając się do siebie.

8. rocznica – brązowa

Czy wiesz, że brąz jest mieszanką miedzi i cyny? Miedź reprezentuje szczęście, a cyna trwałość. Zarówno miedź, jak i cyna nie są tak mocne jak brąz, ale po zmieszaniu tworzą silniejszą substancję. Tak jak twoje małżeństwo. Brąz reprezentuje połączenie dwóch serc, połączonych w jedną mocną całość.

Brązowe prezenty rocznicowe na ósmy rok to eleganckie i współczesne, inspirowane brązem naczynia kuchenne, kubki, miski, a nawet świeczniki. Wszystko, co z brązu, nadaje się bezapelacyjnie!

9. rocznica – blaszana / garncarska

Twój związek mógł zacząć się jako bryła gliny, ale w ciągu dziewięciu lat spędzonych razem, twoje małżeństwo zamieniło się w coś pięknego. Przechodząc przez dobre i złe chwile, deszcz i słońce jako metaforyczny piec życia, razem możecie poradzić sobie ze wszystkim.

Jubileuszowy prezent, który przylega do tematu ceramiki, to cokolwiek ceramicznego – garnki, talerze, niestandardowy kubek z kawą lub nawet wazon pełen kwiatów. Oczywiście można również zrobić swój własny projekt w grupie z rękodziełem garncarskim, co jest niezapomnianą przygodą dla Was dwojga.

10. rocznica – cynowa / aluminiowa

Minęło dziesięć lat, odkąd powiedzieliście sobie sakramentalne: „Tak”! Możesz w to uwierzyć? Aby zaznaczyć specjalne podwójne cyfry, tradycja mówi, że oboje powinniście się wymienić cynowymi lub aluminiowymi prezentami. Po osiągnięciu dekady pozostawania wiernymi sobie jako mąż i żona, cyna symbolizuje zdolność do przetrwania w czasie. Wykonana z miedzi i brązu, cyna nie rdzewieje, a więc nie zużywa się.

Z drugiej strony, aluminium jest metalem plastycznym, który reprezentuje elastyczność i trwałość w małżeństwie. Po dziesięciu latach spędzonych razem, możesz teraz radzić sobie z wszelkimi przeszkodami, które los rzuci Ci na drogę.

Doskonały prezent z okazji dziesięciolecia ślubu to spersonalizowana puszka lub aluminiowe pudełko pamiątkowe. Można w nim umieścić pamiątki po specjalnych wydarzeniach w swoim życiu, od zdjęć ślubu po narodziny dzieci. Po dziesięciu latach spędzonych razem, na pewno będziecie mieli wiele wyjątkowych wspomnień!

20. rocznica – porcelanowa

zdjecie-prezent-na-rocznice-slubu-porcelanowa

Dwadzieścia lat razem. W tym momencie, prezenty z okazji rocznicy ślubu stają się coraz bardziej wartościowe. Eleganckie i piękne, ale także delikatne i subtelne, Porcelana to ogólną interpretacja Twojego małżeństwa po dwóch dekadach.

Oczywistym pomysłem na prezent rocznicowy o tematyce porcelanowej jest piękny zestaw serwisowy. Można oczywiście zabrać ukochanego na ryzykowny wypad do Chin, ale to może być trochę poza zasięgiem cenowym.

25. rocznica – srebrna

W połowie drogi do 50! Srebro nie wymaga prawie żadnego przedstawiania, jest jednym z najbardziej popularnych metali szlachetnych wokół. Po osiągnięciu 25. rocznicy ślubu, wartość twojego małżeństwa osiągnęła nowy poziom. Niech twoje małżeństwo będzie nadal błyszczeć jak srebro.

Srebrna biżuteria jest zawsze pewnym sposobem na to, aby zadowolić drugą połowę. Jeśli masz ochotę na coś jeszcze bardziej wyjątkowego, biżuteria srebrna będzie jeszcze piękniejsza z własnym zdobionym kawałkiem biżuterii, który stworzymy ucząc się różnych etapów tworzenia biżuterii na kursach rękodzieła artystycznego.

30. rocznica – perłowa

Perły znane są ze swojego piękna, ale także z dużej ilości czasu potrzebnego na ich wykonanie. Ukryte w głębi oceanu, w skorupie ostrygi, mijają lata, zanim cenny klejnot ujrzy światło dzienne.

Po trzech dekadach małżeństwa, perła jest symbolem czegoś pięknego, co zostało stworzone dzięki długowieczności. Symbolizuje ona również ukryte piękno w twoim związku i piękno, które pochodzi z dojrzałości Waszego małżeńskiego wnętrza.

zdjecie-prezent-na-rocznice-slubu-perlowa

Nie można pomylić się z biżuterią z perełkami. Elegancki naszyjnik z pereł lub perłowe kolczyki dla niej są ponadczasowe. Dla niego zestaw spinek do mankietów z pereł lub szyty na miarę garnitur lub koszula z perłowymi guzikami to zawsze pewny sukces. Myśląc poza schematami wybierz na prezent romantyczną kolację z owocami morza, którą oboje możecie się wspólnie rozkoszować.

35. rocznica – koralowa

Trzydzieści pięć lat domaga się prezentu z okazji rocznicy ślubu w stylu koralowym. Ten piękny materiał znany jako „ogród morza” znajduje się na dnie oceanu. Znany jest jako kamień pokoju i transformacji, a w starożytności uważano, że posiada magiczne moce. Symbolizuje on długowieczność i siłę, dwie cechy, które są z pewnością obecne w małżeństwie, które trwa tak długo.

Jeśli chodzi o pomysły na prezent rocznicowy związany z koralami, każdy prezent o tematyce żeglarskiej to świetny pomysł, od naszyjnika z korali po nowy strój kąpielowy. Alternatywnie, pokaże jej syreni świat z dziecięcych marzeń – prawdziwe podwodne doświadczenie. Pobyt w podwodnym pokoju 13 stóp pod powierzchnią, to obietnica niezapomnianego przeżycia.

40. rocznica – rubinowa

Czterdzieści lat razem wymaga czegoś wyjątkowego – a co może być bardziej wyjątkowe niż krwistoczerwony rubin? Rubin jest kamieniem miłości i pasji, symbolem Waszej głębokiej i niezachwianej miłości do siebie nawzajem.

Pokaż jej, ile dla Ciebie znaczy zapraszając ją na luksusową degustacją czerwonego wina. Po czterdziestu latach dawania prezentów z okazji jubileuszu ślubu, być może będziesz musiał być trochę bardziej kreatywny!

45. rocznica – szafirowa

Na rok 45 pożycia małżeńskiego, odpowiednim prezentem z okazji rocznicy ślubu jest szafir. Ten kamień szlachetny posiada bardzo szczególną cechę – jest idealny na ponad dwie dekady małżeństwa. Mówi się, że jeśli miłość osoby noszącej szafir zacznie słabnąć, kolor kamienia stopniowo zmieni się z niebieskiego na zielony.

Szafir jest również uważany za kamień królewski. Dla ukochanego króla lub królowej wszystko w kolorze głębokiego błękitu byłoby doskonałym prezentem, od szafirowo-niebieskiego swetra kaszmirskiego po prawdziwy naszyjnik z szafiru. Dla nowoczesnej pary, co powiesz na unikalny prezent w postaci zwiedzania destylarni Whisky Piasecki z przewodnikiem?

50. rocznica – złota

Pół wieku bycia małżeństwem, a Wy zrobiliście to zgodnie ze standardem złota. Złoto reprezentuje siłę, mądrość, dobrobyt i znaczenie 50 lat małżeństwa. Jako najbardziej ceniony metal, jest symbolem waszych 50 lat razem – czegoś, czego nie da się zastąpić.

Naturalny prezent o tematyce złotej to złota biżuteria, która jest zawsze ceniona. Co powiesz na zaprojektowanie własnego ręcznie zdobionego szkliwionego mankietu do bransoletki z 18-karatowym złotem. Albo oszalejesz, wybierając się raz w życiu na wycieczkę do luksusowego ośrodka i popływać z delfinami na Dominikanie. Po 50 latach spędzonych razem na pewno na to zasługujesz.

55. rocznica – szmaragdowa

Szmaragd symbolizuje 55. rocznicę ślubu. Mówi się, że zmienia kolor, jeśli użytkownik jest niewierny, będąc znakiem oddania i uwielbienia. Biżuteria szmaragdowa, taka jak bransoletka czy wisior, będzie bardzo eleganckim prezentem.

Na egzotyczny prezent, jako szczęśliwa para, możesz udać się do Irlandii, Wyspy Szmaragdowej lub Zatoki Szmaragdowej na Kajmanach.

60. rocznica – diamentowa

zdjecie-prezent-na-rocznice-slubu-diamentowa

Zabawny fakt: słowo „diament” w języku greckim oznacza „nie do zakwestionowania”. Tak jak wasza miłość do siebie nawzajem. Błyszczące jak diament, twoje małżeństwo przetrwało próbę czasu. Ten cenny kamień symbolizuje siłę i nieśmiertelną miłość do siebie nawzajem.

Na ten wyjątkowy jubileuszowy prezent z okazji 60-tej rocznicy, podaruj sobie miłość swojego życia i zabierz swoją żonę na warsztaty rękodzieła gdzie stworzycie swój wyjątkowy srebrny pierścionek diamentowy.