Oryginalne prezenty dla rodziców na ślub

Jeżeli masz tak samo jak ja i Twoi rodzice odegrali ważną rolę w twoim życiu, jesteś im “winna” podziękowania. Byli z Tobą na każdym kroku, od uczestnictwa w każdym szkolnym wydarzeniu do wysłania Cię na studia, a w moim przypadku nawet pomogli przeprowadzić mi się za granicę. Nie trzeba dodawać, że słuszne jest podziękować im za pomoc w dotarciu do tego ważnego kamienia milowego jakim jest ślub. Korzystając z okazji np. ślubu warto podziękować im za tak ciężki trud włożony w naszą edukację i rozwój.

Oto kilka sentymentalnych gestów, aby pokazać mamie i tacie, jak wiele dla was znaczą:

Podziękowania dla rodziców przed ślubem

1. Przypomnij sobie czy Twoja mam nie wspominała, że chciała się zapisać na jakieś zajęcia lub wydarzenie. Kup bilet, karnet lub wejściówkę i zaskocz ją miłą niespodzianką. Będzie zachwycona!

2. Ręcznie haftowana chusteczka z specjalnym przesłaniem jest pięknym (i użytecznym) prezentem, podobnie jak specjalny kawałek biżuterii, taki jak naszyjnik czy spinki do mankietów.

4. Jeśli nie podoba Ci się pomysł pocięcia sukni ślubnej matki, to dlaczego nie umieścić jej na wystawie? Stwórz żywe muzeum, wyświetlając suknię matki, suknię babci lub inne specjalne suknie damskie. Jest to świetny sposób na dekorację drogi do miejsca ceremonii.

5. Każdy rodzic uwielbia wspaniałe zdjęcia swojego dziecka, a Twój ślub nie jest wyjątkiem! Tworząc listę zdjęć dla swojego fotografa, współpracuj z nim, aby w jakiś sposób oddać hołd mamie i tacie. Jeden z pomysłów, które od razu przyszedł mi do głowy to: „pierwsze spojrzenie” z tatą i „ostatnie przytulenie” z mamą, zanim zostaniesz mężem i żoną.

oryginalne podziękowania dla rodziców

Oryginalne podziękowania dla rodziców na weselu

6. Jeśli ty i twój nażeczony nie macie melodii, która jest szczególnie wyjątkowa dla was dwojga, oddajcie hołd swoim rodzicom, wykorzystując ich piosenkę weselną do pierwszego tańca. Jeśli wolisz użyć innej piosenki, zawsze możesz zagrać im to później wieczorem. Tak czy inaczej, będzie to dla nich specjalne podziękowanie.

7. Rozważyć włączenie do menu koktajlu lub przysmaku, który ma szczególne znaczenie dla mamy i/lub taty. Może to być ich ulubiony drink lub danie, który nie do końca pasował do całego menu.. Dla mnie byłoby to coś w rodzaju baru z lodami i nazwałabym to „Lodziarnia Andrzeja”.

8. Masz problem z wyborem toppera do ciasta? Wykorzystaj ponownie ten z wesela rodziców i dodaj trochę „czegoś świeżego” do swojego deserowego serwisu.

Podziękowania dla rodziców pomysły po ślubie

9. Po tak długim czasie wspólnego planowania wielkiego dnia, rodzice mogą zacząć tęsknić za Tobą trochę bardziej niż zwykle. Podziękuj im za wszelką pomoc i wsparcie, planując jakieś zabawne zajęcia, które wszyscy możecie zrobić jako rodzina. Mieszkam nad pięknymi mazurskimi jeziorami, więc wiem, że moja matka i ojciec docenią obiad przygotowany podczas rejsu.

10. Nie trzeba dodawać, że pewne rzeczy z czasem się zmienią w życiu twoich rodziców Odwiedzaj systematycznie swoich rodziców i zaoferuj im czasem pomoc w niektórych zadaniach związanych z codziennymi obowiązkami.

Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie pomysły są wyjątkowymi sposobami podziękowania rodzicom, dzięki którym jestem pewna, że będą zachwyceni. Pamiętaj, że czym więcej włożysz własnej pracy w prezent i podziękowania to tym mocniej to docenią.