W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach.

Kwiaty mogą być niezbędnym szczegółem ślubu, ale kwiaty ślubne nie muszą być prawdziwe, aby wywrzeć duży wpływ. Sztuczne kwiaty ślubne oznaczają również, że możesz zachować swój bukiet, dziurki od guzika i pozy na zawsze. Nawet najmniej zielono-kwiatowe panny młode mogą odkryć zamiłowanie do kwiatów, ponieważ pracując ze swoją kwiaciarnią, możesz tworzyć piękne bukiety i ozdoby.

Choć trudno jest pokonać zapach świeżych kwiatów, wybór kwiatów sztucznych przynosi wiele korzyści. Od budżetu, przez daty do dekoracji. Oto siedem powodów, dla których warto wybrać sztuczne kwiaty na swój ślub.

Pory roku się zmieniają, ale sztuczne kwiaty nie zmieniają się

Jeśli marzyłeś o bukiecie różu z ledwie otwartych peonii, ale ustaliłeś datę na wrzesień, pierwsza myśl będzie rozczarowaniem. Czy naprawdę musisz zrezygnować z jednego marzenia na rzecz drugiego?

Użyj sztucznych kwiatów i nie musisz tego robić. Wybieraj spośród wysokiej jakości dostawców realistycznych replik dla wszystkich Twoich ulubionych – czy to kwiaty ranunculus, delfiny, czy cenione peonie – i możesz nosić bukiety, nosić dziurki od guzików lub wybierać centra stołowe z dowolnymi kwiatami o dowolnej porze roku, pozwalając Ci mieć dzień taki, o jakim marzyłeś, jednocześnie korzystając z dat poza szczytem, jeśli chcesz.

sztuczne kwiaty na wesele

Możesz umówić się na nie z wyprzedzeniem

Kiedy masz miejsce do ustawienia i udekorowania, a także do przygotowania się do poranka ślubnego, wybaczą Ci, że czujesz się trochę zajęta. Daj sobie odprężający poranek, na który zasługujesz, planując i ustawiając się z wyprzedzeniem. Takie jest piękno pracy ze sztucznymi kwiatami – nie musisz się martwić. Nie chodzi o to, że więdną w cieple namiotu, że kwiaty blakną i gniotą, a nawet o to, jak znajdziesz czas na ich ułożenie.

Wszystkie mogą być ułożone w wazony i naczynia z tygodniowym wyprzedzeniem, co sprawia, że ostatnie kilka dni przed wielkim o wiele bardziej błogie.

Mogą stać się pamiątkami Twojego dnia

Jeśli wybierzesz świeży bukiet kwiatów i chcesz go zachować po ślubie, napotkasz wyzwanie zachowania płatków i główek kwiatów doskonale. Wyzwanie to jest tylko spotęgowane przez fakt, że prawdopodobnie już niedługo będziesz miała wolne miejsce na miesiąc miodowy, więc jest bardzo mało czasu na wykonanie tego typu zadań.

Ze sztucznym bukietem można po prostu zawinąć je w papier ochronny i schować je w pudełku, tworząc trwałą pamiątkę swojego idealnego dnia bez połowy zamieszania.

Stanowią one trwały prezent dla przyjęcia weselnego

Być może słyszałeś o parach dających kwiaty rodzinie, przyjaciołom lub może członkom partii ślubnej jako podziękowania za prezenty. To piękny akcent, ale ze sztucznymi kwiatami na prezent, prezent będzie trwał znacznie dłużej.

sztuczne kwiaty na ślub

Twój budżet zostanie zachowany

Ogólnie rzecz biorąc, zakup sztucznych kwiatów jest zazwyczaj tańszy niż kupno prawdziwych z kwiaciarni. Oznacza to, że dla niektórych par może ułatwić znacznie więcej w sposób ściany kwiatów, girlandy i zadaszenia i wyróżnić centra stołów, czyniąc całą różnicę do ich ogólnego odbioru dekoracji.

Wiąże się to jednak z zastrzeżeniem, ponieważ nigdzie bardziej niż w przypadku kwiatów sztucznych nie jest ważne, aby zapłacić nieco więcej za jakość. Dostajesz to, za co płacisz, więc jeśli chcesz, aby kwiaty były prawdziwe, o które Twoi goście będą się starali powiedzieć, że nie są prawdziwe, to warto wybrać droższe opcje dla kwiatów sztucznych.

Można je mieszać i dopasowywać do świeżych kwiatów

Włączając sztuczne kwiaty nie trzeba powstrzymywać się od używania świeżych kwiatów; nie wykluczają się one wzajemnie. Niektóre z najbardziej kreatywnych par i kwiaciarni będą pracować z wybranymi z nich, większość z nich robi to, aby zapobiec sezonowości w ograniczaniu wyboru kwiatów.

Kwiaty sztuczne nie zawsze są takie, jakie sobie wyobrażasz. Papier, jedwab i inne wybory kwiatów rzemieślniczych nie zawsze będą tańsze niż korzystanie z prawdziwych rzeczy, biorąc pod uwagę czas i rzemiosło związane z ich produkcją. Jeśli jednak zapytacie nas czy warto to odpowiemy, że ich delikatność i piękno jest warte inwestycji.