Chcesz, aby każdy z zaproszonych gości weselnych świetnie się bawił na Twoim przyjęciu? Wypełnij go tymi zabawnymi, obowiązkowymi grami weselnymi, które goście będą wspominać jeszcze długo po Twoim najwspanialszym dniu w życiu.

Oryginalne zabawy weselne

Oferowanie gier weselnych podczas zabawy może zapewnić gościom rozrywkę, w trakcie jej trwania, Sprawia to, że momenty wolne od tańców lub czas gdy musicie zniknąć na parę chwil z sali nie są nudnym czekaniem na kolejne kawałki grane przez DJ’a. Tym bardziej ejst to skuteczne jeśli masz przyjaciół i rodzinę, którzy nigdy się nie spotkali. Gry weselne mogą być fantastycznym sposobem na przełamanie lodu – po prostu nie przesadzaj, pamiętaj, to nadal jest ślub, a nacisk należy położyć na Ciebie! Nie jesteś pewien, jak holować linię między super zabawą a zwykłym głupcem? Sprawdź nasz obszerny przewodnik po najlepszych grach weselnych dla Twoich gości. 

konkursy weselne

Zabawy weselne integracyjne

Skorzystaj z pięknej pogody i wspaniałego miejsca na świeżym powietrzu, rozpoczynając uroczystość po ceremonii z grami weselnymi na trawniku. Gry dla par lub grup na podwórku są nie tylko zabawne, ale mogą również działać jako część wystroju i tematyki wesela. Przy wyborze gier na powietrzu możesz udekorować, dobrać dodatki i kolory w taki sposób, aby nawiązywały do motywu przewodniego ślubu, a jednocześnie dopowiadały szczegóły Waszej miłosnej historii.

Rzut pierścieniem: Klasyczna gra w rzucanie obręczą do celu. Zamiast klasycznego i nudnego ringo. Możesz ozdobić go na wzór własnej obrączki. Celem mogą być udekorowane tematycznie piękne butelki po winie, które ustawione na wzór kręgli będą odpowiednio punktowane.

Corn Hole (dziura w desce): To jedna z ulubionych gier amerykanów, która świetnie sprawdza się jako gra z elementem rywalizacji. Wystarczy przygotować szeroką i podłużną deskę z dziurą w górnej części. Dodatkowo trzeba przygotować woreczki wypełnione np. fasolą. Należy w taki sposób rzucać woreczkami, aby podczas ślizgu na desce wpadły do dziury. Nie zapomnij udekorować wszystkiego w ślubnych detalach.

Połącz 4 kropki: Gra polegająca na wrzucaniu okrągłych krążków od góry w taki sposób, aby stworzyła jedną linię z 4 elementów. Na zmianę wrzucane są z przeciwnikiem. Kto nie pamięta tej gry z dzieciństwa? W olbrzymiej wersji będzie zabawą dla wielu osób.

Badminton: Załóż siatkę, która nie będzie banalną i prostą siatką do gry. Na lince zawieś elementy kwiatowe i inne dekoracje ślubne. Jeżeli chcesz, aby goście dobrze bawili się do późna, postaw wokół boiska lampiony lub pochodnie. Na siatkę dodaj np. ledowe – świecące wstęgi.

Gigantyczne warcaby: Stwórz tą dobrze znaną planszę gry za pomocą farby w sprayu na trawie lub kredzie na chodniku, lub nawet w wersji zwijanej na wykładzinie – można będzie wykorzystać to wielokrotnie. Niech te rekwizyty także wtopią się w wystrój wesela.

Giant Jenga: Małżeństwo jest grą równowagi, a żadna gra nie jest lepsza niż Jenga. Użyj dużej, wersji klocków  jako gry weselnej. Dodatkowo każdy element może posiadać na sobie fakty o Waszej dwójce.

zabawy weselne integracyjne

Kiedy goście zasiadają na kolacji, może być dużo przerw przed podaniem posiłku lub przed otwarciem bufetu. Umieranie z głodu i niezręczne chwile zastąp zabawą zapewniając ślubne gry stołowe, aby zachęcić gości do rozmowy i poznawania się.

zabawy weselne integracyjne

Zabawy weselne z klasą

Jedna z bardziej popularnych gier weselnych o enigmatycznej nazwie “Weselna Gra Szpiegowska” jest wygraną dla gości i nowożeńców. Gra polega na szukaniu i fotografowaniu elementów związanych z historią pary młodej. Goście dobrze się bawią robiąc to, a Ty możesz zobaczyć wydarzenia z dnia, który być może Cię ominął. Klasyczne win-win! 

Wezwanie do działania: Wydrukuj karty, aby umieścić je na siedzeniu każdego z gości lub stwórz znak lub tablicę z instrukcjami. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia ślubne były udostępniane na portalach społecznościowych, umieść hashtag, abyś mógł zobaczyć całą zabawę z Twoich gier weselnych.

Więcej gier przy stole weselnym

Karty Gentelmenów: Chcesz uzyskać porady dotyczące małżeństwa i miłości od rodziny i przyjaciół? Stwórz szablon w stylu Kart Gentelmenów dla gości do wypełnienia przy ich stołach. Jest to jedna z gier weselnych, które goście mogą zrobić sami, lub cały stół może dostać się do zabawy, dzieląc się swoimi wskazówkami, jak utrzymać iskrę przy życiu, gdzie iść na „randki małżeńskie” i inne słowa mądrości.

Wyzwanie: Masz kilku pozytywnych wariatów wśród swoich gości? Pomóż im dołączyć do zabawy, umieszczając wyzwania na każdym stole. Pamiętaj, kto będzie siedział przy każdym stole, kiedy będziesz przygotowywał wyzwania. Pomysły obejmują: „pocałuj osobę po obu stronach”, „pokaż swoją zabawną twarz”, „wykonaj nowy ruch na parkiecie” i „zrób grupowy zdjęcie przy barze”.

Ciekawostki Panny Młodej i Pana Młodego: Niech jeden szczęśliwy gość z każdego stołu zagra, aby zgarnąć nagrodę.. Stwórz listę ciekawostek dotyczących panny młodej i pana młodego, na które goście będą mogli odpowiedzieć. Niech DJ lub świadkowie przeczytają odpowiedzi. Wygrywa osoba przy każdym stole z najbardziej z największą liczbą odpowiedzi.

Krzyżówka pary: Innym sposobem sprawdzenia wiedzy Twoich gości jest stworzenie krzyżówki w całości opartej na informacjach na temat panny młodej i pana młodego. Zwycięzcy nie muszą wygrywać niczego poza prawem do przechwałek.

zabawy na wesele

Zabawy na wesele dla grup

Jeśli chcesz, aby więcej niż tylko goście z każdego stołu weselnego współpracowali wybierz jedną z tych gier.

Gra w buty ślubne

Lodołamacze to nie tylko spotkania biznesowe. Mogą to być również gry weselne, aby pomóc gościom poznać pannę młodą i pana młodego znacznie lepiej. Jednym z popularnych przykładów jest Gra Weselne Buty, w której panna młoda i pan młody siedzą w krzesłach do siebie tyłem. But panny młodej wędruje do ręki pana młodego, a w drugiej ręce trzyma swój but. Panna młoda robi podobnie. Albo DJ albo członek wesela czyta pytania na głos dla wszystkich gości. W odpowiedzi para podnosi but osoby, która najlepiej odpowiada na pytanie. Aby goście byli bardziej zaangażowani, poproś ich o przesłanie pytań do pudełka przed rozpoczęciem gry. W przypadku wstępnie ustawionych pytań należy rozważyć następujące kwestie:

  • Kto ma więcej ubrań?
  • Kto najprawdopodobniej zasypia podczas oglądania filmu?
  • Kto ma lepszy głos pod prysznicem?
  • Kto jest lepszym tancerzem?
  • Kto wykonał pierwszy ruch na pocałunek?

Uwaga!
Świetnym sposobem na zaangażowanie gości jest danie każdej osobie kija ze zdjęciem twarzy panny młodej po jednej stronie i pana młodego po drugiej. Kiedy każde pytanie jest zadawane, goście mogą zatrzymać zdjęcie, które odpowiada ich przypuszczeniom.

Wesele Bingo

Chcesz zachęcić do zapoznania się wzajemnie gości weselnych? Kolejną grą weselną na przełamanie lodów jest Bingo. W tej wersji goście nie siadają i nie zaznaczają kratek z numerami. Zamiast tego, muszą zabrać swoją kartę do innych gości, aby znaleźć kogoś, kto może twierdzić, że „To ja! Tworząc karty, staraj się nie być zbyt ogólne z opisami i zastanów się nad unikalnymi wskazówkami, aby opisać swoich gości. Oto kilka pomysłów:

  • Miesiące urodzin
  • Odtwarzane instrumenty
  • Tatuaże
  • Kibic sportowy
  • Dziwne talenty

Inne gry weselne dla dużych grup

Gry wideo: Nie chodzi tutaj o gry takie jak Fifa czy Tekkne. Spórbuj rozruszać gości. Just Dance, Rock Band lub Guitar Hero wymagają zaangażowania ruchowego i zmieniają podejście do gier weselnych. Będziesz potrzebował trochę pomocy A/V, aby ustawić go w sposób, który jest zarówno zabawny, jak i oglądany bez kradzieży ogniska recepcji.

Gra w całowanie: Nie jesteś fanem całowania, kiedy goście śpiewają “Gorzko, Gorzko!”? Łap protip. Przygotuj pudełko z kartkami na których będą wypisane zadania. Puść pudło po sali i niech każdy losuje i wykonuje zadanie związane z całowaniem.

Wstań, usiądź:  Seria pytań do gości o parze młodej. Tym razem “Tak” lub “Nie” będzie odpowiednio sygnalizowane siadaniem i wstawaniem.

oryginalne zabawy weselne

Konkursy weselne dla dzieci

Nie zapomnij o tych małych na swoim weselu! Nie tylko łatwo się nudzą, ale także siedzenie w miejscu podczas ceremonii i obiadów może prowadzić do utraty cierpliwości. Skonfiguruj obszar gier weselnych tylko dla nich lub zapewnij stół z grami weselnymi i zabawnymi zajęciami, aby zapewnić im rozrywkę.

Gry planszowe: Mogą to być wszelkie gry planszowe odpowiednie do wieku dzieci.

Danceoffwnia: Dorośli goście mogą być powolni na parkiecie, ale to właśnie tam dzieci mogą się przydać. Zbierz wszystkich dookoła, aby potańczyć z dziećmi. Niech dzieci zatańczą razem lub z dorosłymi.

Kolorowanka dla par: Dla maluchów z grupy dziecięcej, stwórz kolorowanki inspirowane ślubem w oparciu o szczegóły Twojego specjalnego wydarzenia. Sparuj ją z ulubionym pudełkiem wypełnionym kredkami, kolorowymi ołówkami i naklejkami, aby pomóc im spersonalizować pamiątkową księgę.

Ciasto Pińata: Cukierek z Piniaty to świetna rzec. A kiedy ten cukierek wyleci z piniaty o tematyce weselnej, to jest to punkt kulminacyjny gier weselnych dla dzieci. Wybierz projekt, który pełni podwójną funkcję dekoracyjną, zawiera inicjały pary lub wygląda jak gigantyczne ciasto weselne. Wezwij każdego dorosłego włącznie z parkietem osobami na parkiecie, aby spróbować rozprzestrzeniać słodkie smakołyki w tłumie.