Badania wskazują na to, że nadwaga wśród dzieci i dorosłych to bardzo poważny problem w naszym kraju. Kiedy pojawiają się problemy z nadmiernymi kilogramami, to zdecydowanie warto pomyśleć o odpowiedniej diecie. Z racji na panującą pandemię coraz chętniej decydujemy się na korzystanie z porad dietetyków w formie on-line. Co warto wiedzieć w tej kwestii? Jakie są kluczowe aspekty diety w takiej formie?

Dieta online – najważniejsze informacje

Dieta online może tak naprawdę przyjmować różne postacie. Może to być internetowa konsultacja z dietetykiem. Możemy też przeglądać rozmaite fora dyskusyjne w poszukiwaniu złotego środka, jeśli chodzi o sposób na zbicie wagi. Zdecydowanie polecamy tą pierwszą opcję. Często zdarza się bowiem, że internetowe “Baśki” i “Grażynki”, których porady znajdujemy w sieci, nie mają żadnego pojęcia o komponowaniu odpowiednio zbilansowanej diety. Konsultacja online ze specjalistą natomiast pozwoli nam upewnić się, że podjęte przez nas żywieniowe wyrzeczenia będą skuteczne i że nie będą miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Kluczowe aspekty diety online z dietetykiem to przede wszystkim odpowiednio przeprowadzony wywiad mający na celu dostosowanie potencjalnej diety do naszych potrzeb. Dietetyk zadba też o to, żeby owa dieta była dla nas przede wszystkim smaczna i przygotuje kompleksowy plan żywieniowy stworzony pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji oraz zapotrzebowania na poszczególne witaminy i składniki żywieniowe. Źle zorganizowana i dobrana dieta bazująca na niesprawdzonych poradach z internetu może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Nie będzie bowiem zoptymalizowana konkretnie dla nas i nie zapewni naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Co więcej – źle dobrana dieta może sprawić, że wylądujemy w szpitalu. A tego nie chce chyba nikt, szczególnie w dobie pandemii, prawda?