Włosy to nasza duma. Bardzo często dbamy o nie dość skrupulatnie i bardzo wiele uwagi przywiązujemy do ich pielęgnacji. Chcemy by prezentowały się okazale, robiły wrażenie na innych i byśmy czuli się z nimi po prostu dobrze. Warto więc znać rozmaite triki pozwalające na to, byśmy wydobywali z nich tak naprawdę naturalne piękno. Dziś powiemy sobie o tym, jak podkreślić skręt z włosów w przypadku włosów z natury falowanych.

Naturalne piękno zawsze w modzie

Choć często w mediach jesteśmy bombardowani różnymi informacjami wskazującymi na to, jak świetnie jest poprawiać sobie urodę, to warto pamiętać, że najlepiej prezentuje się zawsze naturalne piękno. Mieliśmy już do czynienia z wieloma kampaniami, w trakcie których znane i lubiane kobiety przekonywały nas, że naturalny wygląd jest tym, do czego powinna dążyć każda pani. Mowa tu oczywiście zarówno o makijażu, jak i wielu innych aspektach urody. Na naturę warto stawiać także w przypadku włosów.

Wszystkie informacje na temat, jak wydobyć naturalny skręt włosów pochodzą ze strony utesi.pl.

Aby z włosów falowanych wydobyć piękny skręt warto stawiać na naturalne kosmetyki, nie zawierające silikonów i substancji nabłyszczających. Powinniśmy starać się unikać chemii tak mocno przesuszającej włosy. Po myciu warto na mokre włosy nakładać nawilżającą maskę, która pomoże zachować ich zdrowy i piękny wygląd. Ważną kwestią jest także odpowiednie rozczesanie włosów po myciu. Powinno być one wykonywane na mokro, żeby dodatkowo nie puszyć i nie elektryzować ich. Po rozczesaniu włosy powinny być (jeszcze przed ich wyschnięciem) ugniatane za pomocą odżywki bez spłukiwania lub pianki/żelu do włosów. Właśnie ta czynność zapewni włosom wyrazisty i naturalny skręt. Gdy już wykonamy wszystkie powyższe czynności, to musimy tak wypielęgnowane włosy pozostawić do wyschnięcia. Unikajmy suszarek i nie używajmy ich pod żadnym pozorem. Suszenie włosów w taki sposób bardzo je zniszczy i sprawi, że nie będą one wyglądały estetycznie.