Elegancka stylizacja zazwyczaj towarzyszy nam we wzniosłych chwilach, takich jak poważne imprezy rodzinne, spotkania biznesowe, bankiety. Jednym z jej elementów jest odpowiednio dobrany krawat. Problem pojawia się często, gdy trzeba go zawiązać. Dlatego dzisiaj mamy dla Was poradnik z najpopularniejszymi metodami wiązania krawata.

Metoda nr 1 – Four-in hand

Pierwsza z popularnych metod wiązania krawata nosi nazwę Four-in hand. Na samym wstępie warto wspomnieć, że jednocześnie jest to najłatwiejszy sposób przygotowania tego stylowego dodatku. Dodatkowo owo wiązanie uznaje się za  bardzo szykowne, nowoczesne i stylowe. Jego największą zaletą jest natomiast uniwersalność. Uważa się bowiem, że takie wiązanie świetnie prezentuje się na tle różnych materiałów i pasuje niemal każdego stylu kołnierzyka. Poniżej prezentujemy sposób wiązania krawata Four-in hand w kilku prostych krokach:

  1. Przełóż szerszy koniec krawata dookoła węższego.
  2. Przełóż szerszy koniec z przodu wiązania, tworząc w ten sposób przód węzła.
  3. Ów szerszy koniec krawata przełóż pod węzłem i wyciągnij go pod brodą. Z przodu węzła powstanie pętla, w którą należy wsunąć wspomniany szerszy koniec krawata.
  4. Dociągnij krawat i popraw węzeł nadając mu odpowiedni kształt.

Warto odwiedzić stronę 24on.pl, w której znajdziesz wiele ciekawych, inspirujących artykułów.

Metoda nr 2 – Windsor

Druga popularna metoda wiązania krawata znana jest pod nazwą Windsor. Pochodzi ona od nazwiska jednego z największych entuzjastów tego typu zaplatania krawata – Edwarda VIII. Styl Windsor uznaje się za jeden z najbardziej eleganckich. Jednocześnie takie wiązanie nie jest trudne w przygotowaniu. W jego przypadku kolejne kroki wyglądają następująco:

  1. Przewieś krawat przez szyję w taki sposób, by jego cieńszy koniec umieścić po prawej stronie.
  2. Skrzyżuj końcówki krawata. Pamiętaj, aby szerszą włożyć w wiązanie  pod brodą od góry. Później chwyć ją od dołu i dobrze naciągnij.
  3. Przełóż krawat od dołu na lewą stronę. Potem jeszcze raz przełóż krawat od góry i naciągnij po lewej stronie.
  4. Szerszy koniec przełóż z przodu na prawą stronę i wyciągnij go od spodu. Następnie ów szerszy koniec przełóż przez powstałą pętelkę i zaciągnij dobrze węzeł.