Zawód konsultanta ślubnego może wydawać się pasmem samych przyjemności w życiu codziennym. Jednak wcale tak nie jest. Jak każdy zawód, również konsultant ślubny posiada swoje gorsze strony. A co najważniejsze, nie każda osoba może zostać wedding plannerem. Co musisz wiedzieć, zanim spróbujesz swoich sił w tym właśnie zawodzie?

Czym zajmuje się konsultant ślubny?

To, jaki powinien być konsultant ślubny, wynika przede wszystkim z tego, czym się na co dzień zajmuje. A lista jego obowiązków jest naprawdę długa. To właśnie on według wcześniejszych ustaleń z narzeczonymi przygotowuje wszystko to, co najczęściej należy do zadań młodych oraz ich rodziny. Powierzchowne zadania to zatrudnienie zespołu, zamówienie dekoracji ślubnych, przystrojenie sali weselnej, zamówienie odpowiedniego tortu. W wielu przypadkach do jego zadań należy nie tylko przystrojenie sali, ale również jej odnalezienie. Wszystko to, to zaledwie sam wierzchołek. Rolą konsultanta ślubnego jest także rozwiązywanie wszelkich sporów związanych z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego. Jak łatwo się domyślić kandydat na konsultanta ślubnego powinien więc posiadać określone predyspozycje i cechy charakteru, które zadecydują o tym, czy wedding planner będzie cieszył się uznaniem, czy nie.

Własny biznes czy praca w firmie

Mimo że popularność wedding plannera nie jest na tak wysokim stopniu, jak w Stanach Zjednoczonych, w naszym kraju coraz więcej osób się do niego przekonuje. Powód jest prosty – nie tylko powierzamy w doświadczone ręce przygotowanie wesela, ale przede wszystkim zrzucamy ogromny ciężar z naszych barków. Organizacja niezapomnianego ślubu nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Osoby, które chcą pracować w zawodzie konsultanta ślubnego mają jednak ogromny dylemat – własny biznes czy praca u kogoś w firmie. Choć odpowiedź na to pytanie jest złożona i zależy od charakteru i predyspozycji konkretnej osoby, w przypadku tych, które stawiają swoje pierwsze kroki w branży ślubnej, rozsądniej jest postawić na pracę u osoby, u której nabierzemy doświadczenia. Jeśli interesuje Cię zawód konsultanta ślubnego praca Wrocław ma dla Ciebie wiele ofert. Choć nie jest ich tak wiele, jak w innym zawodzie, zdecydowanie warto czekać na ogłoszenie i aplikować na swoje wymarzone stanowisko.