Najbardziej znanym rodzajem masażu jest ten relaksujący z użyciem drogocennych olejków, które regenerują i pielęgnują skórę. Jednak istnieje również masaż rehabilitacyjny, którego zadaniem jest przyniesienie ulgi, np. osobie po wypadku. Odpowiedni nacisk i wybrana metoda masażu mogą dać bardzo satysfakcjonujące rezultaty.

Czym jest masaż rehabilitacyjny?

Masaż to coś wspaniałego, więc dobrze zrobić sobie raz na jakiś czas day spa w Sopocie. Można tam znaleźć gabinet kosmetyczny, które oferuje takie usługi. Masaże relaksujące to jedne z tych usług i każdy raz na jakiś czas powinien sobie na nie pozwolić.

Istnieje również rozwiązanie, jakim jest masaż rehabilitacyjny, który ma nieco inne funkcje. Jego zadaniem jest  przede wszystkim przyniesienie ulgi choremu. Masaż może pomóc mięśniom zregenerować się, przywrócić im dawną sprawność. Najczęściej mowa tutaj o mięśniach pleców – w szczególności jego dolnych odcinków.

Na jakie schorzenia stosuje się masaż rehabilitacyjny?

Jak już wspomniano, masaż rehabilitacyjny stosuje się bardzo często po wypadkach, zwłaszcza wtedy, gdy chory przez dłuższy czas leżał w łóżku. Następstwem tego może być osłabienie mięśni i utrata sprawności. Dobrze wykonany masaż pomaga przyspieszyć proces rehabilitacji.

Na jakie inne schorzenia stosuje się taki masaż? Mogą się mu poddawać również osoby borykające się z przewlekłą niewydolnością oddechową, z chorobami układu nerwowego oraz w wielu innych przypadkach.

Masaż rehabilitacyjny i co trzeba o nim wiedzieć

Warto co jakiś czas odwiedzać dobry gabinet kosmetyczny. Masaże są dobre nie tylko dla osób zmagających się ze schorzeniami czy urazami powypadkowymi, ale i dla tych żyjących w ciągłym stresie, którzy spędzają dużo czasu w jednej pozycji. Dobry masaż pomaga poradzić sobie z bólami karku i szyi.

Masaże pomagają w szybki sposób pozbyć się uporczywego bólu, który utrudnia funkcjonowanie. Bez bólu człowiekowi żyje się lepiej i jest efektywniejszy w pracy.