Ślub to jedna z najważniejszych chwil w życiu. Wymaga ono szeregu przygotowań i ustaleń między obiema rodzinami. Od tych decyzji zależeć będzie to, czy ceremonia będzie udana i pozytywnie oceniana zarówno przez parę młodą, jak i gości.

Wesele zaczyna się od zaproszeń

Istnieje co najmniej kilka opinii na temat tego, kiedy można mówić o tym, że przygotowania do wesela właśnie się rozpoczęły. Czasem za ten punkt uważa się zaręczyny. Kiedy indziej, zarezerwowanie sali czy ukończenie nauk przedmałżeńskich.

Warto jednak spojrzeć na ślub z perspektywy gości. Dla nich najważniejszą rolę bez wątpienia będzie pełnić zaproszenie na imprezę weselną. Już kilka lat temu zaczęliśmy odchodzić od tradycyjnych blankietów, jakie można kupić niemal wszędzie.

Druczek z personalizowanym zaproszeniem zyskał na znaczeniu i bez wątpienia warto poświęcić na jego wybranie odpowiednio dużo czasu. Rynek bardzo szybko wypełnił się ciekawymi ofertami, pośród których warto docenić bogaty asortyment, jaki w swojej ofercie ma polecany przez internautów sklep z zaproszeniami ślubnymi artMA.

Różne style, różne możliwości

Każdy z nas ma swój własny gust. Inaczej postrzegamy piękno i elegancję. Właśnie dlatego warto zainteresować się personalizowanymi zaproszeniami na wesele. Jeśli uważamy, że w obecnym świecie trzeba podkreślić rolę ekologii, dobrym pomysłem jest zakup takich druczków, które są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku.

Ekologiczne zaproszenie ślubne

Stale rośnie też rozpoznawalność personalizowanych zaproszeń weselnych w stylu rustykalnym. Jeśli wiemy, że ślub będzie mocno nawiązywał do tego nurtu, warto w swoich zaproszeniach umieścić koronkę, nawiązania do liści palmowych oraz łapaczy snów. Ten styl kładzie duży nacisk na symbolikę, dlatego też nie może jej zabraknąć na naszym zaproszeniu.

Jeśli wesele organizowane będzie późną wiosną lub latem, warto zastanowić się nad urządzeniem go w stylu boho. Sporo lokali weselnych dysponuje pięknymi ogrodami, które aż proszą się o taką uroczystość. Można „podpowiedzieć” gościom, że decydujemy się właśnie na taki styl właśnie poprzez personalizowane zaproszenia. Wystarczy tylko umieścić w tle grafiki ogrodów oraz zdecydować się na ciepłe, zbliżone do odcieni beżu, barwy.

Różni goście, różne zaproszenia?

Mimo tego, że para młoda bardzo chętnie przywita na swoim weselu wszystkich gości, którym wręczy zaproszenia na uroczystość, trzeba pamiętać o tym, że niektóre osoby przebywające na ślubie będą odgrywać wyjątkową, rolę.

W tym gronie na pewno trzeba wymienić rodziców państwa młodych oraz ich rodzeństwo. Specjalne względy zawsze dotyczą też babć i dziadków nowożeńców, a także osoby, która będzie pełnić funkcję starosty lub starościny.