Paczka z Polski do UK jest dobrym sposobem na wysłanie krewnym czy przyjaciołom praktycznego prezentu, czy wsparcie ich rzeczami osobistymi w trudnej sytuacji. Zanim przygotujesz i nadasz taką przesyłkę, powinieneś wiedzieć, że nie wszystko może się w niej znaleźć. Przepisy wyraźnie określają grupy przedmiotów, których wysyłka jest obwarowania konsekwencjami prawnymi i finansowymi

Jakie ograniczenia niesie wysyłanie paczek z Polski do UK?

Mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach nie ma rzeczy niemożliwych, a za odpowiednią kwotę zlecisz każdą usługę. W rzeczywistości istnieje wiele ograniczeń, które są wprowadzane przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, a często też na ochronę własności prywatnej i tajemnic państwowych. Ograniczenia stawiają zarówno firmy kurierskie, jak i prawo, które określa warunki przewozów międzynarodowych.

Ze strony przewoźników głównym warunkiem, jaki musi spełnić Twoja przesyłka, są jej wymiary i waga. Jest to zrozumiałe, ponieważ samochody firm kurierskich mają ograniczoną ładowność. Im większe i cięższe paczki, tym mniej zmieści się ich w pojeździe. W efekcie wzrastają też koszty przewozu pojedynczej paczki. Oferując tanie paczki z Polski do UK, przewoźnicy muszą obniżać koszty własne, jednocześnie utrzymując je na poziomie opłacalności.

Jak wysłać paczkę z Polski do Anglii?

Wysyłanie paczek z Polski do UK nie jest trudne i nie wymaga też długich poszukiwań przewoźnika. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu, który nie tylko gromadzi oferty firm obsługujących tanie paczki z Polski do UK np. z Euro-Paka.pl. Za jego pomocą zamówisz też kuriera oraz dowiesz się, ile kosztuje usługa. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie, na portalu sprawdzisz, ile idzie paczka z Polski do UK u poszczególnych kurierów, i wybierzesz najkorzystniejszą opcję.

Jak wysłać paczkę z Polski do Anglii za pośrednictwem portalu? Wystarczy, że skorzystasz w wyszukiwarki na stronie. Wpisz do niej parametry swojej przesyłki i wybierz z dostępnych opcji firmę kurierską, która Ci odpowiada. Sprawdź, ile kosztuje wysłanie paczki z Polski do UK. Następnie zamów usługę i opłać ją przelewem. Twoja paczka z Polski do UK zostanie odebrana z miejsca, które wskażesz w zamówieniu.

Jakich przedmiotów nie może zawierać paczka z Polski do UK?

Poza ograniczeniem wagi i wymiarów oraz wymogami dotyczącymi pakowania przesyłek istnieją przedmioty lub materiały, na których wysyłkę nie pozwalają przepisy. Za złamanie tego zakazu grożą poważne konsekwencje karne, najczęściej finansowe. Powodów zakazów jest wiele, począwszy od bezpieczeństwa epidemiologicznego, przez ochronę przed terroryzmem po zabezpieczenie interesów kraju poprzez ograniczanie niekontrolowanego importu.

Zgodnie z przepisami paczka z Polski do UK nie może zawierać:

  • substancji niebezpiecznych – łatwopalnych, wybuchowych, toksycznych i innych;

  • większości produktów spożywczych, w tym również przetworów własnych;

  • produktów akcyzowych;

  • leków wydawanych na receptę, narkotyków i środków psychotropowych;

  • materiałów pirotechnicznych, amunicji i broni;

  • cennych dzieł sztuki, precjozów, kamieni szlachetnych o dużej wartości i gotówki;

  • żywych roślin i zwierząt;

  • szczątków ludzkich;

  • instrumentów strunowych;

  • towarów wymagających kontrolowanej temperatury.

Niektóre z tych grup produktów mogą być objęte wysyłką jedynie przy spełnieniu określonych wymagań. Dotyczy to między innymi leków wydawanych na receptę. Jeśli preparat nie jest dostępny na Wyspach, a adresat musi go przyjmować, paczka z Polski do UK może zawierać taki lek. Niezbędne jest jednak potwierdzenie jego przepisania przez lekarza prowadzącego. Wysłać możesz też produkty z krótkim terminem ważności pod warunkiem, że firma kurierska zapewni odpowiednie warunki transportu (np. w chłodni).