Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, a nienaganny wygląd powinien być jednym z czynników, które powinna wziąć Para Młoda. Sam makijaż czy też piękny strój jednak nie wystarczy. Nawet największy przysłowiowy efekt WOW mogę popsuć niezdrowo prezentujące się włosy. Są jednak sposoby na to, aby tego uniknąć. Jakie? Podpowiadamy.

Zdrowa dieta na mocne włosy

Pamiętajmy, że nasze piękno pochodzi też od wewnątrz, stąd też w trosce o kondycję i wygląd naszej skóry i włosów powinniśmy zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę. Bardzo ważne jest to, aby nie dopuszczać do pojawiania się niedoborów, gdyż ma to swoje przełożenie na ogólną kondycję organizmu. Bardzo cenna dla włosów jest witamina A, którą zawierają takie produkty jak między innymi: wątróbka, marchew, pomidory, szpinak, koperek, dynia, mleko, bataty czy też pomarańcze. Nie bez znaczenia jest także witamina C, którą zawiera cytryna. Znajdziemy ją także w pomidorach, truskawkach, brukselce, papryce czy też kiwi. Z kolei równie istotną witaminę B w botwince, burakach, a także w grejpfrucie.

Na ratunek włosom – olejek pieprzowy

Olejek pieprzowy to prawdziwe dobrodziejstwo dla włosów. Jest bardzo dobry na ich stymulację przy jednoczesnym niedopuszczaniu do wypadania. Wysokiej jakości olejek pieprzowy potrafi zdziałać istne cuda. Warto takich szukać w dobrych sklepach zielarskich online, a wśród nich warto wymienić https://www.izielnik.pl/. Dzięki niemu włosy stają się gęste, mocne i bardzo wytrzymałe. Niewątpliwie bardzo ważne jest także to, że kiedy go spłuczemy, nie musimy się obawiać o tłuste pozostałości na skórze głowy.

Jak stosować olejek pieprzowy? Odpowiedź brzmi: to zależy. Przede wszystkim od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby wcierać go w skórę, ale jeśli zależy nam dodatkowo na tym, aby włosy błyszczały, a kondycja końcówek znacząco się poprawiła, wówczas można z powodzeniem rozprowadzić go na całą długość włosa. Istotne jest to, aby stosować go regularnie. Takie działanie sprawi, że włosy staną się mocne, ale także podatne na układanie, co w przypadku fryzur ślubnych jest bardzo ważne.

Aby włosy na długo pozostały w dobrej kondycji warto także zrezygnować z ich częstego suszenia, jak również stosowania prostownicy czy też lokówki. Urządzenia te mocno wpływają na ich strukturę i często mogą je poważnie uszkodzić.