Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Przygotowania do tej uroczystości często tak mocno nas absorbują, że zapominamy o prawidłowej pielęgnacji swojego ciała. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy makijaż nie będzie się dobrze prezentował na odwodnionej i zmęczonej cerze. Z tego powodu warto zadbać o kondycję swojej skóry już na wiele miesięcy przed datą ślubu. Jej podstawą jest krem pod oczy, ale również do twarzy. Jak wybrać najlepsze kosmetyki? Podpowiadamy. 

Jak powinna wyglądać podstawowa pielęgnacja skóry przed ślubem?

Ze względu na to, że na działanie większości kosmetyków trzeba trochę poczekać, warto zaraz po ustaleniu daty ślubu zacząć dbać o regularną pielęgnację swojego ciała. Codziennie rano należy oczyszczać twarz łagodnym żelem lub pianką. W kolejnym kroku przywrócić jej naturalne pH, stosując tonik lub hydrolat. Absolutnym minimum i podstawą codziennej rutyny powinno być użycie kosmetyków takich jak krem pod oczy, do twarzy, a także filtra UV. Ten ostatni produkt trzeba nakładać codziennie rano niezależnie od tego czy wychodzimy z domu, czy też nie, ponieważ promieniowanie UV dociera do nas również przez szybę i w pochmurny dzień.

Wieczorna pielęgnacja przyszłej panny młodej powinna obejmować dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Oznacza to, że najpierw powinniśmy użyć płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu, a następnie umyć skórę pianką lub żelem. Po stonizowaniu cery należy nałożyć krem pod oczy oraz do twarzy. Wieczorem warto postawić na bogate w składniki odżywcze formuły. Dodatkowo można wtedy zastosować również retinol na twarz.

Jak wybrać krem do pielęgnacji twarzy przed ślubem?

Zarówno krem pod oczy jak i do twarzy należy dobrać do potrzeb i stanu swojej skóry, a czasami również wieku. Jeżeli do ślubu zostało jeszcze kilka miesięcy, warto zacząć stosować retinol na twarz. Produkt ten ma wszechstronne działanie, dlatego jest chętnie wybierany zwłaszcza przez przyszłe panny młode, które mają problem z trądzikiem, rozszerzonymi porami, nadmierną produkcją sebum i zmarszczkami.

Retinol na twarz najlepiej zacząć stosować jesienią lub zimą. Wówczas należy rozpocząć od jak najniższych stężeń tego związku i używać go na przykład raz w tygodniu. Kiedy skóra przyzwyczai się do działania tej substancji, można zwiększyć częstotliwość użycia kremu z retinolem, a także jego stężenia. Związek ten ma wszechstronne działanie i z tego powodu przy regularnym stosowaniu zauważymy nawilżenie i ujędrnienie skóry, a także złagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie widoczności porów i przebarwień skórnych.