Lato to zdecydowanie ten czas, gdy odbywa się najwięcej przyjęć weselnych. Te wydarzenia są uwielbiane przez wszystkich, zarówno przez dzieci, jak również przez osoby dorosłe. Aby cieszyć się urokiem przyjęcia weselnego, warto oczywiście zabrać ze sobą dobry nastrój, ale jednocześnie odpowiednio się przygotować. Męska stylizacja na wesele jest oczywista – to dobrze dobrany garnitur. Możemy jednak wybierać odpowiednie warianty kolorystyczne.

Wesele to zdecydowanie czas zabawy oraz świętowania, cieszenia się szczęściem pary młodej. Na przyjęciu weselnym każdy mężczyzna powinien wyglądać po prostu elegancko. Zadbane włosy i paznokcie, odpowiednio przystrzyżona broda, szeroki uśmiech, dobrze dobrane pantofle, jak również biżuteria – to wszystko jest oczywiście niezwykle istotne, ale stanowi tylko dodatek do stylizacji, która jest oczywiście oparta na garniturze.

Garnitur to zdecydowanie to rozwiązanie, na które trzeba postawić. Niedopuszczalne jest ubieranie się w dżinsy i koszulę z krótkim rękawem, nawet w sytuacji, gdy jest bardzo ciepło. Nie należy również zamiast garnituru używać smokingu.

Jaki powinien być garnitur na wesele?

Garnitur dla mężczyzny, który wybiera się na wesele, przede wszystkim powinien być dobrany w taki sposób, abyśmy przez cały czas, zarówno w kościele, jak również również w trakcie przyjęcia weselnego czuli się po prostu komfortowo. Garnitur musi mieć odpowiedni rozmiar, jak również nie krępować ruchów.

Wybierając garnitur na wesele, powinniśmy brać pod uwagę to, aby:

– nie kupować czarnego garnituru (jest on zarezerwowany dla pana młodego),
– kupić garnitur granatowy, grafitowy, w kratę, w paski,
– dobrze pasował do koszuli (ta niekoniecznie powinna być biała),
– pasował kolorystycznie do pantofli.

Wygodny garnitur na wesele. Czy musi być klasyczny?

Nie musi. O ile nie jesteśmy świadkiem, możemy pozwolić sobie na odrobinę eleganckiego szaleństwa, a tym samym kupić garnitur w innej kolorystyce, niż granat czy grafit. Dla bardziej odważnych mężczyzn zdecydowanie przeznaczone są garnitury w bardziej wyraziste pasy lub kratę.

Można również postawić na garnitur dwuczęściowy, czyli na przykład ciemne spodnie oraz jasną marynarkę, np. w kolorze camel, który z roku na rok znacząco zyskuje na popularności.

Wybierając stylizację na wesele, zdecydowanie musimy popracować nad tym, aby wszystko było do siebie dobrze dopasowane, tworzyło spójną całość. Wtedy po pierwsze będziemy wyglądać elegancko, po drugie czuć się komfortowo.