Podróż poślubną każdy chce zapamiętać na zawsze – koniec końców taka zdarza się tylko raz w życiu. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, dlaczego by nie postawić na coś oryginalnego? Czymś takim z pewnością będzie wspólny wyjazd na narty. Wybierzcie klimatyczne miejsce, zapakujcie niezbędny sprzęt i w drogę!

Musicie jednak pamiętać, że sporty zimowe wymagają stosunkowo dużej ilości sprzętu. Ponadto – jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z nartami, warto zastanowić się nad jednodniowym szkoleniem. Instruktor nauczy Was podstaw i nakreśli zasady bezpieczeństwa. Nie bójcie się jednak – nauka jazdy na nartach nie jest wymagająca i przebiega zawsze w bardzo radosnej atmosferze. Większość osób “chwyta” o co chodzi już w przeciągu pierwszych kilkudziesięciu minut. Oprócz umiejętności – ważny jest również sprzęt. Co koniecznie powinniście ze sobą zabrać, planując podróż poślubną w górach?

Jak spędzić podróż poślubną, aby zapamiętać ją na zawsze? Wyjazd na narty we dwoje

Ośnieżony górski krajobraz jest niezwykle klimatyczny – podobnie jak architektura w tych regionach. Nie ma więc lepszego miejsca, żeby aktywnie spędzić podróż poślubną, niż właśnie góry. Wybierzcie wyjątkowe miejsce, gdzie będziecie mogli spędzić czas jedynie w swoim towarzystwie. Pamiętajcie, żeby nie było to zbyt daleko od stoku, w końcu znaczną część wyjazdu pochłoną właśnie zjazdy na nartach. Co oprócz samych nart powinniście ze sobą zabrać?

O czym musicie pamiętać, gdy planujecie zimową podróż poślubną?

Jeśli chodzi o polecane produkty narciarskie na kilkudniowy wypad w góry, najważniejsza będzie dobrze dobrana odzież i zabezpieczenia. Buty narciarskie, kask i gogle są absolutną podstawą, która zapewni Wam bezpieczeństwo. Oprócz tego zwróćcie uwagę na ubrania. Kurtka i spodnie powinny być wytrzymałe, ciepłe i co najważniejsze – nieprzemakalne. Na stoku nietrudno o wywrotkę, a “puchata” odzież stanowi pierwszą warstwę amortyzacji podczas upadku. Je i wiele innych znajdziesz na stronie Decathlonu.

Dla bardziej zaawansowanych pasjonatów narciarstwa ciekawą propozycją mogą okazać się kijki narciarskie. Umożliwiają one uzyskanie większej prędkości podczas jazdy i wykonywanie liczniejszych manewrów.

Dokąd warto wybrać się na narty? Polska i zagranica

Zarówno na terenie Polski, jak i za granicą można znaleźć wiele miejsc, które świetnie nadają się na podróż poślubną. Najpopularniejszymi punktami w obrębie naszych granic są Białka Tatrzańska, Czarna Góra i Szczyrk. Niekiedy jednak warto nieco bardziej wysilić się podczas poszukiwań. A nuż uda Wam się znaleźć naprawdę wyjątkowe miejsce, do którego będziecie mogli wrócić w rocznicę ślubu? A później kolejną – i kolejną!

Wyjazd na narty w ramach podróży poślubnej jest wyśmienitą propozycją dla aktywnych nowożeńców. Również osoby, które szukają oryginalnego sposobu na spędzenie tego czasu powinny się nad tym zastanowić. Możecie mieć pewność, że bez względu na lokalizację wyjazd na narty na długo zapadnie Wam w pamięci i dostarczy wielu niezwykłych wspomnień, do których będziecie regularnie wracać.